Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
WADCC Shield (District U17) 9 13 Jan 18 Subiaco Floreat
9/127(cc) J van der Meulen 51  A Hicks 3/15 KC Coyne 2/12
def by Joondalup
3/136(cc) KC Coyne 68* T Scroop 34  W Cornish 2/18
Alderbury Street Reserve 
WADCC Shield (District U17) 9 13 Jan 18 Centurions
85  T Woodhouse 3/17 A Carrie 2/11
def by Perth
2/86 H Zimmermann 53  
Iluka Sports Complex 2 
District U15 9 13 Jan 18 Joondalup
7/82 B Lusk 27  A Osborne 2/10 F Moloney 2/18
def by Subiaco Floreat
5/157(cc) N Bothma 85 T Makova 26*  JS Riccardi 2/19
Belridge Secondary College 
District U15 9 13 Jan 18 Perth
6/90(cc) A Davies 28*  A Nelson 2/8 S Appasamy 2/26
def by Centurions
2/92 R Borchardt 34* J Oskam 28*  
Fletcher Park West 
1st Grade 11 13 Jan 18 Subiaco Floreat
116  C Hinchliffe 3/31 S Branston 2/20 J Inglis 2/28
def by Joondalup
6/221(cc) C Hinchliffe 93 CP Smith 35* J Zsilinszky 30  AB Holder 2/42
Floreat Park Oval 
3rd Grade 11 13 Jan 18 Subiaco Floreat
3/154 T Wilson 88* SJ Reed 29*  L O'Callaghan 2/28
def Joondalup
153 L Johns 52  M Adamos 4/16 R Williams 3/26 B Lockwood 2/40
Alderbury Street Reserve 
2nd Grade 11 13 Jan 18 Joondalup
4/162 ZT Birchall 46* M Hallas 43* M Dixon 25  A McKenzie 2/34
def Subiaco Floreat
8/161(cc) J Retallack 34 T Moscarda 32*  H Sekhon 3/24
Iluka Sports Complex 1 
4th Grade 11 13 Jan 18 Joondalup
6/216(cc) M yaseen 46* B McGlade 43 D Mills 38 J Goldsworthy 25*  T Ness 2/31 C Gent 2/33
def Subiaco Floreat
143 EJ Chivers 55 M Repsevicius 38  D Mills 3/22 E Morris 2/21 A Fitzmaurice 2/41
Iluka Sports Complex 2 
Premier T20 4 26 Nov 17 Joondalup
5/182(cc) J Morgan 83 G Morgan 38  AA Bevilaqua 2/47
def South Perth
103 J Edmondstone 29  J Inglis 2/15 H Larmett 2/22
Iluka Sports Complex 1 
Colts League SF 10 Dec 17 Joondalup
9/90(cc)  KJ Gardiner 4/11 C Carrington 3/19
def by Perth
0/94(cc) A Disisto 47* K Hickey 46*  
Iluka Sports Complex 1 
U13 Joondalup 5 10 Dec 17 Subiaco Floreat Cricket Club Inc
7/122(cc) J NEWTON 34 E Barbieri 29  H Brice 2/1 S Oskam 2/11
def by Joondalup
3/141(cc) K Orr 67 J Gerrans 51*  
Alderbury Street Reserve 
U13 Centurions 5 10 Dec 17 Centurions
9/88(cc) M Kane 37* M Kounis 26  C Thomas 4/14 M van Selm 3/8
def by Scarborough
2/150(cc) C Bartlett 53 T Saunders 36 D Saunders 35*  
Abbett Park West 
McKenzie Shield (District U14) 5 10 Dec 17 Subiaco Floreat Cricket Club Inc
137 Z Beattie 49* A Beattie 28  D Corry 3/25 H O'Brien 3/27
def by Joondalup
5/208 H O'Brien 102* J Quinn-Schofield 33  
Floreat Park Oval 
McKenzie Shield (District U14) 5 10 Dec 17 Centurions
10/86(cc)  R Wills 2/3 M Barron 2/8 NT Erasmus 2/17
def by Scarborough
1/246(cc) GA Pullinger 100* NT Erasmus 100* J Mitchell 32*  
Abbett Park East